Õpikeskkonnad / II

Kokkuvõte lugemisülesandest.

Kuidas te mõistate õpikeskkonna mõistet?

Rääkides virtuaalsest õpikeskkonnast siis on selleks tarkvara või veebiteenus mille abil saavad õpilased ennast arendada ja õppida. Ja need võivad olla näiliselt väga lihtsad (Stuudiumi Tera) või hoopis midagi mis vajab suuremat ja keerulisemat panust (Codeacademy). Samuti on ka õpikeskkonnaks õpilasetel omavahel loodud vestlusgrupp (Facebook Messenger)

Mis mõtted teil tekkisid lugemismaterjalidega tutvumise järel?

Sirvides paari materjali jäi ikka silma see, et paljud näiteks toodud e-õppe keskkonnad on tänaseks lõpetanud oma tööd või on nad väga paljuski muutud ja välja vahetatud. Pikemalt lugesin Väljataga, Pata, Priidik (2009) “Haridustehnoloogia käsiraamat”. Milles jaotatakse õpikeskkonnad kaheks: Suletud, avatud.

Suletud keskkond on kooli enda õppeinfosüsteem (eKool, Stuudium) mida kasutavad kõik haridusasutuse liikmed ja on põhilseks õpiinfo jagamiseks ja kasutamiseks.

Avatud keskkondi kasutatakse õppetöös aga pole kooli keskne vaid on kõigile avatud. Õpetaja ja õppija liituvad sellega, grupina või individuaalselt. Failide jagamiseks ja koostöötamiseks kasutatakse tihti Google Drive teenust. Samuti kuuluvad siia ka erinevad blogimise rakendused (WordPress, Blogger). Avatud keskkonnad on tänu suurele kasutajate hulgale ka pidevas muutumises ja arengus.

Iga õppija loob lisaks koolipoolsele keskkonnale ka omale personaalse õpikeskkonna kasutades selleks mitmeid platforme ja neid omavahel sidudes.

Millised on teie senised kokkupuuted e-õppe ja virtuaalsete õpikeskkondadega nii õpetaja kui õppijana?

Õppijana olen magistriõpingute ajal kasutanud e-didaktikumi ja moodlet, mida varem ei ole kasutanud. Moodlet olen näinud kaugemalt töötamise algusaastatel.

Õpetajana olen katsetanud paljusid erinevaid keskkondi (YouTube, Code, Canva, Typingclub, … ) aga keskselt kasutan Stuudiumi Tera ja Google Drive.


Kasutatud allikad: Väljataga, Pata, Priidik (2009) “Haridustehnoloogia käsiraamat”

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *